Σάββατο 10 Απριλίου 2010

Πρωταθλήτρια Παίδων Βοιωτίας η Α.Ε.Ο!

Αν και αγωνίστηκαν οι δυο κατά τεκμήριο καλύτερες ομάδες του νομού σε επίπεδο Παίδων στο γήπεδο της Ε.Π.Σ Βοιωτίας στον Άγιο Σπιρίδωνα την Τετάρτη, υπήρχε μια μόνο ομάδα. Από το πρώτο λεπτό του αγώνα μέχρι το 90ό η ομάδα του Ορχομενού κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και στημένη μαεστρικά από τον προπονητή της (κ. Δέδε Ευθύμιο) δεν άφησε περιθώρια αμφισβήτησης και τελικά κατέκτησε το πρωτάθλημα ίσως πιο εύκολα από ότι περίμεναν πετυχαίνοντας εφτά γκολ όλα προϊόν οργανωμένων επιθέσεων και ταυτόχρονα κράτησε το μηδέν στην δική της άμυνα. Όλοι όσοι αγωνίστηκαν έπαιξαν καλύτερα από ποτέ και δεν υστέρησε κανένας. Τα τέρματα πέτυχαν οι Οικονόμου (ένα) Σκαγιάκος Δ.(δύο) και τέσσερα ο Χαρίσης. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 4-0 αλλά η όρεξη των παικτών δεν έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο όπου πέτυχαν άλλα τρία τέρματα διαμορφώνοντας το τελικό επιβλητικό σκορ Α.Ε.Ο. Παναλίαρτος 7-0!!!
Η Α.Ε.Ο ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις αήττητη,κατακτώντας τον τίτλο και προσφέροντας πλούσιο θέαμα στους φιλάθλους! Αυτά τα παιδιά είναι άξια συγχαρητηρίων για την επιτυχία τους και άξια για την στενή παρακολούθησή τους απο τους υπεύθυνους του αθλήματος στον νομό μας...